آموزش ساخت ربات تلگرام با پایتون ایجاد ربات تلگرام تولید نقل قول تصادفی ادمین سایت

آموزش ساخت ربات تلگرام با پایتون ایجاد ربات تلگرام تولید نقل قول تصادفی ادمین سایت

در این صفحه روی گزینه‌ی استارت start بزنید؛ سپس می‌توانید از منوی باز شده زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید. برای ساخت ربات تلگرام باید از رباتی با نام کاربری botFather استفاده کنیم. این نام کاربری را در تلگرام خود جستجو کنید تا ربات پیدا شود. سپس برای ایجاد ربات جدید، دستور newbot/ را به ربات ارسال می کنیم. با ارسال این دستور ربات از ما می خواهد که یک نام برای ربات خود انتخاب کنیم. این نام می تواند هر نام دلخواهی باشد و می توانید هم به فارسی و هم انگلیسی آن را بنویسید.

  • با کمی مطالعه بیشتر و عمیق‌تر شدن در کدنویسی برای ربات ها میتوانید کارهای به مراتب بزرگتری را انجام دهید.
  • Translator Bot

    از ربات “Translator Bot” خواهید توانست به عنوان مترجم استفاده کنید.

  • ربات‌ها در تلگرام توسط نرم‌افزار هدایت می‌شوند و قابلیت این را دارند که به‌صورت خودکار برخی کارها را به‌جای انسان انجام بدهند.
  • ربات او امکان داد و ستد بین دو صرافی، Etherdelta و Bittrex را فراهم می‌کند.

اما گاهی اوقات شما می خواهید ورودی دقیق تری از کاربر دریافت کنید – و این جایی است که صفحه کلید های سفارشی می توانند بسیار مفید شوند. سپس می توانیم index.js ایجاد کنیم که در آن کد مورد نظر ربات را می نویسیم و پروژه را با استفاده از node index.js در ترمینال اجرا می کنیم. تلگرام یک برنامه پیام رسان مانند واتساپ یا فیسبوک مسنجر است اما عملکردهای بیشتری مانند ربات دارد که ایجاد آن ها در سایر برنامه های پیام رسان آسان نیست. برای ساخت یک ربات جدید، به صفحه Telegram Bot در تلگرام مراجعه کنید. برای ساختن ربات معامله گر ارز دیجیتال پیچیده‌تر که می‌تواند در چندین صرافی معامله کند، طبیعتاً زمان بیشتری نیاز است.

  آموزش ساخت و مدیریت ربات تلگرام بخش اول

Middleware in Telegram Bot

پس از طراحی ساختار فیزیکی، باید وسایل مورد نیاز برای ساخت ربات را تهیه کنید که بسته به نوع ربات بسته، متفاوت می باشد. از اصلی ترین وسایل مورد نیاز در ساخت ربات می توان به پیچ، مهره، واشر، چرخ، موتور، قاب اصلی و سنسور ها اشاره کرد. یکی دیگر از انواع ربات ها، ربات های مشارکتی بوده که با نام cobot شناخته می شوند. این ربات ها برای انجام کار های تکراری از بسته بندی تا جوشکاری طراحی شده اند. استفاده از ربات ها در کنار کارگران در کارخانه ها و مراکز صنعتی بزرگ، باعث کاهش احتمال وقوع خطر برای افراد شده و مانع از انجام امور فیزیکی خسته کننده و تکراری برای افراد می شود. توجه کنید که ساخت ربات را با توجه به نوع عملکرد آن و هدف به کار گیری آن آغاز کنید.

ربات ها چه ویژگی های دارند

برای یادگیری این زبان برنامه‌نویسی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید که یک دوره آموزشی بسیار حرفه‌ای است. برای ایجاد ربات تلگرام ابتدا باید ساختار آن را در یک پوشه ایجاد کنید. برای اینکار بهتر است سه فایل زیر را برای ربات مورد نظر ایجاد کنید. در ادامه قصد داریم یک ربات تولید تصادفی نقل قول در تلگرام ایجاد کنیم اما قبل از آن باید یک IDE را برای اینکار انتخاب کنیم. ما در این مقاله از VScode استفاده می کنیم که یکی از بهترین محیط‌ها برای برنامه‌نویسی پایتون به شمار می‌رود.

ربات های تلگرامی با کمترین هزینه و به آسانی ساخته می شوند و به دلیل دسترسی راحت به پیام رسان تلگرام، کاربردهای گسترده ای دارند. برخی از ربات های تلگرامی با هدف ثبت سفارش از خریدار ساخته می شوند. شما می توانید به راحتی محصولات خود را در ربات بر حسب نیاز مشتری دسته بندی کرده و امکان ثبت سفارش در هر ساعتی از شبانه روز را، برای مشتریان خود فراهم کنید.

  فلسفه آموزش ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد